Lørdag 21. september kl. 11-16, på småflyhavna, Kjeller i Lillestrøm
Program:
11.15 ÅPNING VED BRANN- OG REDNINGSJEFEN
11.45 TREKNING PREMIE
12.15 DEMO FRITYRBRANN (dersom været tillater)
12.30 TREKNING PREMIE
13.00 BJØRNIS SHOW
13.30 TREKNING PREMIE
14.00 DEMO SKOGBRANNSHELIKOPTER (dersom været tillater)
14.30 TREKNING PREMIE
14.45 DEMO RØYKDYKKING
15.00 TREKNING PREMIE
15.30 DEMO FØRSTEHJELP HLR OG BRANNSKADER
15.45 TREKNING PREMIE
16.00 SLUTT
Parkering og transport
Det er stor, gratis parkeringsplass utenfor Forsvarets logistikkorganisasjon, langs Fetveien (Rv22). Derfra følger du gangveien til småflyhavna. Se kart. Du kan også ta buss til Måsasvingen vest, utenfor McDonalds og gå derfra.
Det er IKKE parkering for publikum ved innkjøringen til småflyhavna.
Kart som viser parkering og gangvei til inngangsporten.
Bjørkelangen
Det blir arrangert brannvesenets åpen dag i Aurskog-Høland kommune søndag 22. september kl. 11 – 15, på parkeringsplassen ved Bjørkelangen videregående skole i Aurskog-Høland kommune.
Det blir demonstrasjoner, konkurranser og premier, fagfolk som svarer på alt du måtte lure på om brannvesen og brannsikkerhet – og så kommer selvsagt Bjørnis! Barna får sitte i brannbil og spyle med brannslange.
NRBR har dessverre ikke mulighet til å besøke barnehagene, men det er flere ting som barnehagene kan gjøre i Brannvernuka og resten av året når de skal fokusere på brannsikkerhet. Vi har også flere arrangementer hvor barna kan møte oss og lære om brannsikkerhet. NB NRBR har dessverre heller ikke plasthjelmer som barnehagene kan få eller låne.
Vi arrangerer åpen dag på Kjeller flyplass i Lillestrøm, lørdag 20. september, og på Bjørkelangen videregående skole søndag 21. september. Programmet er nå klart!
22. august kommer representanter fra Nedre Romerike brann- og redningsvesen, Byggesaksveiledning, tilsyn og ulovlighetsoppfølging i Lillestrøm kommune og Det lokale eltilsyn til OsloMet studiested Kjeller for å snakke med studentene om brannsikkerhet og viktigheten av å leie lovlig studenthybel.