Møt Bjørnis og brannvesenet på Nedre Romerike høsten 2023

Du kan treffe Nedre Romerike brann- og redningsvesen og Bjørnis på Blakerdagen 19. august, og selvsagt når vi arrangerer Åpen brannstasjon i Lillestrøm lørdag 23. september og på Bjørkelangen søndag 24. september, samt på Blakerdagen og Walk in the Park-arrangement i Lillestrøm 19. august. Vaktlag og forebyggende personell kommer også til Losbydagen i Lørenskog 27. august.

For arrangementet Åpen dag vil mer informasjon komme våre hjemmesider og vår Facebook-side. For de andre arrangementene må du rette spørsmål til arrangøren, som ikke er NRBR. 


Bedre rustet for å redde dyr i nød

16 oktober 2026

Redning av store dyr kan by på krevende utfordringer. Derfor trener NRBR på slike situasjoner og jobber med å styrke kompetansen som skal hjelpe mannskapene når ulykken er ute.

Møte med styrer i borettslag og sameier 14. oktober

15 oktober 2026

Etter flere alvorlige boligbranner har spørsmålene strømmet inn fra borettslag og sameier: Hvem har egentlig ansvaret – og hvor langt strekker brannvesenets myndighet seg? Hva er kommunens ansvar og hvor finner man egentlig mer informasjon?