Gjennomsnittlig sykefravær på 5 %

I vår mål- og handlingsplan var et av målene å holde sykefraværet på under 5 %. Dette målet ble oppnådd i 2020, da det gjennomsnittlige sykefraværet havnet på 5 %.

Vi vet at mye sprit og hjemmekontor har spilt en stor rolle, men vi syns likevel at det er en gladsak: Det gjennomsnittlige sykefraværet vårt var bare 5 % i fjor. Av dette utgjør 1,8 % korttidsfravær og 3,2 % langtidsfravær. I vår mål- og handlingsplan var et av målene å holde sykefraværet på under 5 %. Vi må ta i betraktning at vi har mange stillinger som kan være utsatt for skader. Det gjelder både brannkonstablene og de som jobber på seksjon for feiing og service. I 2020 meldte vi inn syv yrkesskader til NAV og det er operativ avdeling som representerer halvparten av skadene.

Det ble selvsagt iverksatt flere smitteverntiltak i forbindelse med pandemien, og dette påvirket sykefraværet. Strenge hygienetiltak ble innført på brannstasjonene. I tillegg har alle ansatte, som har mulighet og egnede oppgaver, jobbet på hjemmekontor. Smitteverntiltakene og tilrettelegging for bruk av hjemmekontor har medført lavt egenmeldingsbruk.

For å få ned sykefraværet i en avdeling med høyt sykefravær hos oss, har vi startet et nærværsprosjekt. I nærværsprosjektet fokuserer vi på nærværsprosenten i stedet for sykefraværsprosenten. For eksempel presenteres sykefraværet slik på møter: «Siste kvartal hadde vi 92 % nærvær, og av disse var det 5 stykker som ikke brukte egenmelding!», i stedet for «Vi har 8 % sykefravær, dette må vi få bukt med». I tillegg jobbes det i avdelingsmøter med sammen å finne våre nærværsfaktorer, de faktorene som gjør at ansattes terskel for egenmelding endres, ved å tenke over: «Hvorfor er det bedre for meg å gå på jobb i dag, i stedet for å bli hjemme?». Lederne skal ha fokus på hver og en ansattes positive egenskaper. For å utnytte verdifull restarbeidsevne, skal lederne kunne tilby et alternativ til egenmelding, for eksempel arbeidsoppgaver som kan gjøres hjemmefra. Prosjektet var i oppstartsfasen da pandemien rammet oss, og vi vet derfor ikke hvordan effekten av tiltakene ville vært uten pandemien.


Vi kommer ikke uanmeldt på besøk

07 mars 2025

Det hender brannvesenet får tilbakemeldinger fra publikum om at noen utgir seg for å være oss for å komme seg inn i privatboliger. NRBR kommer ikke på hjembesøk uanmeldt, og vi bærer alltid uniform med vår logo og vi bærer legitimasjon. 

Pressemelding: Trykkendring på ledningsnettet skaper unødige utrykninger

19 februar 2025

Sprinkleranlegg og brannalarmanlegg er svært viktig for å redde liv og verdier. Men i fjor rykket vi ut 47 ganger på unødige alarmer fra sprinkleranlegg som følge av trykkendring. Det er tilnærmet samme antall som unødige utrykninger som følge av røyking eller teknisk feil.

Dette rykket vi ut til i 2024

03 februar 2025

Det vil alltid være variasjoner når det kommer til oppdrag i et brannvesen, men i motsetning til 2023, hadde vi verken mange eller langvarige hendelser knyttet til flom – slik som Hans – eller skogbranner. Det kan forklare nedgangen av antall oppdrag med 183 fra året før.