Åpen dag på brannstasjonen

Det blir to arrangementer på Nedre Romerike i år i forbindelse med åpen dag på brannstasjonen: lørdag 23. september i Lillestrøm sentrum og i Bjørkelangen søndag 24. september. Trenger du plakater til å henge opp i ditt nærmiljø, finner du det her. 

NRBR avholder arrangement to steder på Nedre Romerike også i 2023:

  • Lørdag 23. september kl. 10 – 15 på parkeringsplassen til NOVA Spektrum, Lillestrøm sentrum
  • Søndag 24. september kl. 11 – 15 på parkeringsplassen ved Bjørkelangen videregående skole i Aurskog-Høland kommune

Det blir demonstrasjoner av hurtigfrigjøring og redning fra høyden, konkurranser og premier, fagfolk som svarer på alt du måtte lure på om brannvesen og brannsikkerhet – og så kommer selvsagt Bjørnis!

Plakater til å henge opp

Det er kjempefint hvis du vil henge opp plakater om de to arrangementene i barnehagen, på SFO, på nærbutikken. Vi har laget plakater i PDF både i A4 og A3 format.

Bjørkelangen A4-format.

Bjørkelangen A3-format

Lillestrøm A4-format

Lillestrøm A3-format


Flere pipebranner som følge av kaldt vær

08 januar 2026

Det var julaften rett før jula ringes inn og naboen oppdaget unormalt kraftig røyk og lukt fra pipa på huset ved siden av. Det viste seg å være pipebrann.

40 omkommet i brann i Sveits

08 januar 2026

Nyttårsaften omkom 40 unge mennesker i en brann i en nattklubb i Sveits. I tillegg er mange hardt skadet. Kan en liknende tragedie skje i Norge?