Parkering og transport til åpen dag på Kjeller
Det er ikke parkering ved innkjøringen til småflyhavna, men gratis parkering utenfor Forsvarets logistikkorganisasjon. Det er også kort vei fra bussholdeplass.
Det blir to arrangementer på Nedre Romerike i år i forbindelse med åpen dag på brannstasjonen: lørdag 23. september i Lillestrøm sentrum og i Bjørkelangen søndag 24. september. Trenger du plakater til å henge opp i ditt nærmiljø, finner du det her.
NRBR avholder arrangement to steder på Nedre Romerike også i 2023:
Det blir demonstrasjoner av hurtigfrigjøring og redning fra høyden, konkurranser og premier, fagfolk som svarer på alt du måtte lure på om brannvesen og brannsikkerhet – og så kommer selvsagt Bjørnis!
Det er kjempefint hvis du vil henge opp plakater om de to arrangementene i barnehagen, på SFO, på nærbutikken. Vi har laget plakater i PDF både i A4 og A3 format.
Det er ikke parkering ved innkjøringen til småflyhavna, men gratis parkering utenfor Forsvarets logistikkorganisasjon. Det er også kort vei fra bussholdeplass.
NRBR inviterer til informasjonsmøte om brannsikkerhet i borettslag, sameier og huseierlag på Nedre Romerike. Målet er å svare på spørsmål, avklare ansvar og gi styrer bedre grunnlag for å jobbe systematisk med brannsikkerheten.
Alt gikk bra fordi familien hadde gjort alt riktig: Sparkesykkelen ble oppbevart og ladet i garasjen, og familien var godt dekket med røykvarslere.