God jul fra alle oss i NRBR!
Årets julehilsener kommer fra vår forebyggende avdeling og fra en av våre utrykningsledere som er på vakt på julaften.
PRESSEMELDING Lørenskog, 27. juni 2022 Brann- og redningssjef Arne Stadheim i Nedre Romerike brann- og redningsvesen IKS har i dag takket ja til stillingen som direktør for bransjen sikkerhet og beredskap i NHO. Han fratrer derfor stillingen som brann- og redningssjef. Avdelingsleder for operativ avdeling, Ronny Årstein, vil fungere som selskapets øverste leder i tiden frem til ny brann- og redningssjef blir tilsatt. «Jeg er stolt av den jobben fellesskapet NRBR har levert de seneste årene. Vi har levert svært god kvalitet på oppdraget vi har fra eierkommunene; slokke branner, redningsoppdrag, feiertjenester og annet brannforebyggende arbeid. Vi har i tillegg trygg økonomistyring og lavt sykefravær. Stillingen i NHO er en sjelden mulighet som jeg ikke kunne la gå fra meg. Jeg er heldig som får mulighet til å jobbe med trygghet, sikkerhet og forutsigbarhet i folks liv nå fra et litt annet perspektiv».
c
Årets julehilsener kommer fra vår forebyggende avdeling og fra en av våre utrykningsledere som er på vakt på julaften.
Fyrverkeri kan kun selges fra godkjent salgslokale i perioden 27. desember - 31. desember. Resten av året er det altså forbudt å selge fyrverkeri. Det er heller ikke lov å selge fyrverkeri på dørene, fra kjøretøy, på internett, via sosiale medier eller fra andre ikke-godkjente salgslokaler.
Ønsker du at brannvesenet - og kanskje Bjørnis - stiller på et arrangement eller en markedsdager som du organiserer i en våre eierkommuner i 2026? Da må du søke om dette på et eget skjema.