Brann- og redningssjef Arne Stadheim fratrer

PRESSEMELDING Lørenskog, 27. juni 2022 Brann- og redningssjef Arne Stadheim i Nedre Romerike brann- og redningsvesen IKS har i dag takket ja til stillingen som direktør for bransjen sikkerhet og beredskap i NHO. Han fratrer derfor stillingen som brann- og redningssjef. Avdelingsleder for operativ avdeling, Ronny Årstein, vil fungere som selskapets øverste leder i tiden frem til ny brann- og redningssjef blir tilsatt. «Jeg er stolt av den jobben fellesskapet NRBR har levert de seneste årene. Vi har levert svært god kvalitet på oppdraget vi har fra eierkommunene; slokke branner, redningsoppdrag, feiertjenester og annet brannforebyggende arbeid. Vi har i tillegg trygg økonomistyring og lavt sykefravær. Stillingen i NHO er en sjelden mulighet som jeg ikke kunne la gå fra meg. Jeg er heldig som får mulighet til å jobbe med trygghet, sikkerhet og forutsigbarhet i folks liv nå fra et litt annet perspektiv».

c


Bedre rustet for å redde dyr i nød

16 oktober 2026

Redning av store dyr kan by på krevende utfordringer. Derfor trener NRBR på slike situasjoner og jobber med å styrke kompetansen som skal hjelpe mannskapene når ulykken er ute.

Møte med styrer i borettslag og sameier 14. oktober

15 oktober 2026

Etter flere alvorlige boligbranner har spørsmålene strømmet inn fra borettslag og sameier: Hvem har egentlig ansvaret – og hvor langt strekker brannvesenets myndighet seg? Hva er kommunens ansvar og hvor finner man egentlig mer informasjon?