Skogbrannfare - ikke bruk faste grill- og bålplasser

Det er svært tørt i skog og mark nå! Det skal ikke mye til før det tar fyr slik situasjonen er nå, så vi anser det som uforsvarlig å tenne bål i skog og mark. Dette gjelder også bruk av engangsgrill, bålpanne, primus og stormkjøkken. Turfolk, samt skole- og barnehageansatte som planlegger myk start på skoleåret med tur ut, bør heller IKKE bruke faste grill- og bålplasser før skogbrannindeksen går ned. Ta med matpakke, pølse på termos eller andre alternativer! Oppfordringen gjelder til det faller nedbør av betydelig mengde og skogbrannindeksen går ned.

Husk at du alltid er ansvarlig når du tenner ild. Uforsiktighet som fører til skogbrann er straffbart og kan føre til et erstatningskrav. Skogbrannindeksen kan du selv følge på denne adressen: https://skogbrannfare.met.no


Brannvesen og kommunen sammen om trygge, godkjente og brannsikre studenthybler

19 august 2025

22. august kommer representanter fra Nedre Romerike brann- og redningsvesen, Byggesaksveiledning, tilsyn og ulovlighetsoppfølging i Lillestrøm kommune og Det lokale eltilsyn til OsloMet studiested Kjeller for å snakke med studentene om brannsikkerhet og viktigheten av å leie lovlig studenthybel.

Lørenskog brannstasjon stengt for publikum

06 august 2025

Lørenskog brannstasjon skal gjennomgå en omfattende oppussing og modernisering i 18–24 måneder fra og med august 2025. I denne perioden er stasjonen stengt for publikum. Benytt deg av kontaktskjemaet på hjemmesiden vår eller ring, hvis du lurer på noe.

Unngå gasseksplosjon

26 juni 2025

Boliger har fått betydelige skader etter gasseksplosjoner i Nes og Sarpsborg på få måneder. Personer er sendt til sykehus. I vårt område førte eksplosjon i liten gassbeholder til at yttervegger og vinduer ble blåst ut på enebolig.